Jak postrzegamy utratę bliskich?
Mówienie o ostatnim pożegnaniu może być trudne. Ważne jest, by przeprowadzić taką rozmowę, by zyskać spokój o bliskich. Taka dyskusja jest ważna, by uświadomić rodzinę m.in. dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne i dlaczego warto kupić taką polisę.
Spójrzmy prawdzie w oczy. Ostatnie pożegnanie nie jest standardowym tematem do rozmowy. A powód jest zrozumiały. U wielu z nas podczas rozmowy na taki tematwystępuje pewne nieprzyjemne uczucie dyskomfortu: niepokój i rozproszenie. Utrata bliskiej osoby to coś, czego każdy z nas doświadczy w pewnym momencie życia i czy nam się to podoba, czy nie, istnieje związana z tym odpowiedzialność finansowa i troska o tych, na których najbardziej nam zależy.
Przyjrzyjmy się bliżej temu zjawisku. Co wpływa na nasze postrzeganie umierania? Zasadniczo są to następujące czynniki:
• Wiek – im osoba jest starsza, tym częściej zajmuje się kwestią śmierci i ten temat jest dla niego mniej problematyczny
• Płeć – kobiety nieco łatwiej radzą sobie ze śmiercią niż mężczyźni
• Stan zdrowia – tematem śmierci częściej zajmują się osoby o złym stanie zdrowia
• Podejście do życia – im łatwiejsze życie, tym mniejszy strach przed śmiercią
• Równowaga z własnym życiem – strach przed śmiercią nasila wyobrażenie o jakimś niespełnionym obowiązku
• Stabilność wartości i światopoglądu życiowego – ważna jest także rola orientacji religijnej. Badania pokazują, że wiara jest postrzegana jako sposób na pokonanie strachu przed śmiercią
Ostatnie pożegnanie jako temat do rozmowy? Raczej nie niż tak.
Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że umieranie jest w społeczeństwie tematem tabu. Dużo łatwiej jest omówić plany na weekend, co udało nam się zrobić w ogrodzie lub komu urodziła się upragniona wnuczka.
Jeśli jednak toczy się rozmowa o śmierci, to wydaje się, że Polacy po 50. roku życia są bardziej rozmowni w tej dziedzinie. Gotowość zaakceptowania własnej śmierci związana jest z wiekiem i dojrzałością osoby starszej, która nie zaprzecza końcowi. Chce mieć pewność, że zostanie dobrze wspominany i że pożegna się z tym światem tak, jak naprawdę chciał. Po prostu chce się przygotować również do tego ostatniego etapu życia.
Nie zostawiaj tego najbliższym, nie bój się dyskutować!
Problemem jest dyskusja, zwłaszcza międzypokoleniowa – kiedy młodsi członkowie nie są jeszcze na tyle gotowi, aby mówić o śmierci tak otwarcie, jak starsi. Jednak ważne jest, aby spróbować znaleźć sposób, aby porozmawiać o tych sprawach wygodnie i bez strachu. Dzięki komunikacji starsi członkowie mają pewność, że ich ostatnie życzenie zostanie uszanowane, a reszta rodziny nie będzie zmuszona stawić czoła ogromnej presji związanej z pochówkiem w tak stresującym momencie
Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie może być rozwiązaniem podczas tak trudnych rozmów o śmierci i zabezpieczeniu finansowym. Przeczytaj o tym na naszej stronie internetowej https://www.4lifedirect.pl/ lub zadzwoń pod numer 0 800 007 750. Pomimo obaw związanych z omówieniem tematu, pogrzeb jest celebracją życia. Jest to ostatnie wspomnienie, które będą mieć Twoi bliscy, więc nie przegap okazji, aby pożegnać się dokładnie tak, jak chcesz.
Jak postrzegasz śmierć? Czy trudno ci rozmawiać na ten temat, czy go rozumiesz i postrzegasz jako część życia i czy jesteś na to gotowy?
Za pośrednictwem 4Life Direct można kupić ubezpieczenie na życie, które można zawrzeć bez konieczności wypełniania ankiet medycznych i badań lekarskich. Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, by kupić ubezpieczenie na życie
Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.
Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.