Czy mogę kupić ubezpieczenie na życie, jeśli mam cukrzycę?
Osoby zmagające się z cukrzycą nigdy nie powinny mieć poczucia, że nie mogą kupić polisy ubezpieczeniowej na życie.
Większość osób z cukrzycą myśli, że ubezpieczyciel nie sprzeda im polisy na życie. Jest to jednak dalekie od prawdy. Wystarczy wypełnić wniosek online lub skontaktować się z jednym z naszych konsultantów, który przedstawi wszystkie niezbędne informacje.
Czym jest cukrzyca?
Cukrzyca to rodzaj choroby przewlekłej, która pojawia się, gdy trzustka nie może wytworzyć wystarczającej ilości insuliny lub organizm nie jest w stanie przetworzyć wydzielonej insuliny.
Insulina to hormon wytwarzany przez trzustkę. Pełni on w organizmie kluczową funkcję – pozwala glukozie uzyskanej z pożywienia przemieszczać się z krwiobiegu do komórek ciała, gdzie zostaje przekształcona w energię. Krótko mówiąc, insulina ułatwia przenikanie glukozy do komórek. Jeśli Twój organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, prowadzi to do wysokiego stężenia glukozy we krwi (hiperglikemia).
Z czasem wysoki poziom glukozy we krwi może powodować różne problemy zdrowotne. Niestety nie ma leku na cukrzycę. Istnieją jednak pewne kroki, które można podjąć, by utrzymać cukrzycę pod kontrolą i zachować zdrowie.
Różne typy cukrzycy
Najczęściej mamy do czynienia z cukrzycą typu 1, typu 2 oraz cukrzycą ciążową.
Cukrzyca typu 1
Ten typ cukrzycy może pojawić się w każdym wieku, najczęściej jednak występuje u dzieci i młodzieży. Jeśli ktoś cierpi na cukrzycę typu 1, to jego organizm wytwarza za mało insuliny, lub nie wytwarza jej wcale. Diabetycy typu 1 potrzebują zatem codziennych zastrzyków insuliny, aby utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.
Cukrzyca typu 2
Ten typ cukrzycy również może rozwinąć się w każdym wieku, najczęściej jednak występuje u osób w średnim wieku. Cukrzyca typu 2 to także najczęstsza postać choroby – stanowi około 90% wszystkich przypadków. Kiedy osoba cierpi na cukrzycę typu 2, jej organizm nie jest w stanie odpowiednio wykorzystać wytwarzanej insuliny.
Zdrowy styl życia, na który składają się wyższy poziom aktywności fizycznej i pożywna dieta, to podstawowy element programu leczenia cukrzycy typu 2. Niestety, z czasem jednak większość osób z cukrzycą typu 2 będzie wymagać leków doustnych lub insuliny, aby utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.
Cukrzyca ciążowa
Podczas ciąży u niektórych kobiet jest diagnozowana cukrzyca ciążowa. W większości przypadków dana forma cukrzycy zanika po urodzeniu dziecka. Niestety kobiety, które miały cukrzycę ciążową są bardziej narażone na cukrzycę typu 2 w późniejszym życiu.
Jakie problemy zdrowotne mogą pojawić się u osób z cukrzycą?
Z czasem u osób cierpiących na cukrzycę mogą pojawić się inne problemy zdrowotne, np.:
- Choroby serca
- Choroby nerek
- Zawał serca
- Problemy z oczami
- Choroby zębów
- Uszkodzenia nerwów
- Problemy ze stopami
Jak często cukrzyca występuje w Polsce?
Szacowana częstość występowania cukrzycy (zdiagnozowane i niezdiagnozowane przypadki) w Polsce to 6.97% [1], co stanowi około 2,6 mln Polaków.
Czy diabetyk może kupić ubezpieczenie na życie?
Osoby z cukrzycą ciążową, cukrzycą typu 1 i typu 2 mogą uzyskać przystępne cenowo ubezpieczenie na życie. Może się zdarzyć, że firma ubezpieczeniowa może poprosić o wykonanie pewnych badań krwi. Na podstawie ich wyników oraz rezultatów innych wymaganych testów, ubezpieczyciel zdecyduje, czy zawrze z potencjalnym klientem cierpiącym na cukrzycę umowę ubezpieczenia na życie.
Wszystko zależy jednak od wybranej przez Ciebie firmy ubezpieczeniowej. Za pośrednictwem 4Life Direct można kupić ubezpieczenie niezależnie od stanu zdrowia.
Dostępne za naszym pośrednictwem polisy na życie nie wymagają ankiet medycznych ani badań lekarskich. To oznacza, że po podpisaniu umowy będziesz objęty ochroną bez konieczności przejścia szeregu badań. Przez pierwsze 24 miesiące (Okres Pierwszej Ochrony) trwania umowy, wypłata świadczenia równa jest sumie wpłaconych na danego ubezpieczonego składek. Po Okresie Pierwszej Ochrony wypłata świadczenia będzie zgodna z sumą ubezpieczenia, na jaką zawarta została polisa.
Skontaktuj się z nami, by uzyskać informacje na temat dostępnego za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczenia na życie, które dostępne jest również dla diabetyków.
Co zrobić, jeśli po kupieniu ubezpieczenia na życie zdiagnozowano u mnie cukrzycę?
Ponieważ Twoja umowa ubezpieczenia została zawarta zgodnie ze stanem Twojego zdrowia w momencie jej podpisania, składki i warunki nie mogą ulec zmianie przez nową diagnozę.
Jakie ubezpieczenie na życie za pośrednictwem 4Life Direct mogą kupić diabetycy?
Ubezpieczenie oferowane za pośrednictwem 4Life Direct jest dostępne na prostych warunkach – bez ankiet medycznych i badań lekarskich przy zawarciu umowy. Dzięki temu osoby z cukrzycą lub innymi chorobami bez problemu mogą nabyć przystępne cenowo ubezpieczenie na życie.
Bezterminowe Ubezpieczenie Na Życie „Moi bliscy”
Jeśli szukasz przystępnej cenowo polisy na życie dla diabetyków, 4Life Direct ma dla Ciebie idealne rozwiązanie. Bezterminowe ubezpieczenie na życie („Moi bliscy”) zapewnia Ci ochronę na czas nieokreślony. Oznacza to, że Twoja polisa ubezpieczeniowa nie ma terminu ważności, a ochrona trwa do końca życia, jeśli opłacane są składki.
W Bezterminowym ubezpieczeniu na życie, nawet jeśli zmienisz rodzaj wykonywanej pracy, pracodawcę lub pogorszy się stan Twojego zdrowia, suma Twojego ubezpieczenia i wysokość składek nie ulegną zmianie. Twoje składki pozostaną takie same przez całe życie, chyba że sam zawnioskujesz o zwiększenie swojej ochrony lub rozszerzenie zakresu ochrony. Wysokość składek jest wyliczana m.in. na podstawie Twojego wieku w chwili wejścia polisy w życie.
Ponadto, nie pytamy o Twoje zdrowie i nie przeprowadzamy badań lekarskich. Jedna rozmowa z konsultantem 4Life Direct to wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć najlepszą ofertę dostosowaną do Twoich bieżących potrzeb i zawrzeć umowę bezterminowego ubezpieczenia na życie.
Czy cukrzycę można wyleczyć?
Chociaż nie ma lekarstwa na cukrzycę, można z powodzeniem ją kontrolować za pomocą różnych leków i zmian w stylu życia. Niektórzy doświadczają nawet remisji choroby. Remisja oznacza, że organizm nie wykazuje tymczasowo objawów cukrzycy, mimo że choroba nadal jest klinicznie obecna.
Jak żyć z cukrzycą
Niezależnie od typu cukrzycy, musisz pilnować stężenia cukru we krwi i dbać o swój ogólny stan zdrowia. Choć cukrzyca jest nieuleczalna, istnieją sposoby, by utrzymać ją pod kontrolą i nadal żyć pełnią życia.
Dbaj o dietę
Zdrowa dieta to kluczowy aspekt walki z cukrzycą. Jedzenie wpływa na Twój poziom cukru we krwi. Pamiętaj o tym, decydując, co nakładasz na swój talerz.
Żaden rodzaj jedzenia nie jest absolutnie zakazany. Warto mieć jednak na uwadze, że każdy produkt może wpływać inaczej na różne osoby. Skup się na jedzeniu tego, czego potrzebuje Twój organizm. Warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, niskotłuszczowy nabiał i chude mięso będą doskonałym wyborem. Postaraj się też ograniczyć produkty bogate w cukier. Czekoladki i inne słodycze nie są zalecane.
Ruszaj się
Jeśli jeszcze nie ćwiczysz, to najwyższa pora zacząć. Ruch to jeden z najlepszych sposobów, by utrzymać cukrzycę pod kontrolą. Wykupienie karnetu na siłownię i zatrudnienie trenera personalnego nie jest konieczne, musisz jednak zadbać o regularną aktywność fizyczną. Wystarczy spacer, jazda na rowerze, a nawet szybka runda w grze sterowanej ruchem. Postaraj się wpleść w swój dzień co najmniej 30 minut aktywności.
Cukrzycę łatwiej utrzymać pod kontrolą, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, ponieważ pomaga on obniżyć poziom cukru we krwi. Co więcej, regularny ruch zmniejsza prawdopodobieństwo chorób serca i przy okazji sprawi, że zrzucisz kilka kilo.
Zarządzaj stresem
Stres to najgorszy wróg cukrzyka. Nadmierny stres zwiększa tętno, co powoduje skoki ciśnienia i rozregulowuje poziom cukru we krwi. Postaraj się znaleźć sposoby na jego minimalizację w swoim życiu. Może to być joga, medytacja, czytanie lub inne hobby, które pomaga Ci się zrelaksować.
Rzuć palenie
Diabetycy nie powinni palić. Cukrzyca zwiększa podatność na problemy zdrowotne, takie jak choroby serca, nerek i różne inne przypadłości. Palenie z kolei zwiększa na nie zachorowalność. Co więcej, palenie może blokować odpowiedź organizmu na leczenie insuliną.
Możesz być cukrzykiem, ale nadal potrzebujesz ubezpieczenia na życie
Warto mieć ubezpieczenie na życie, zwłaszcza osoby chorujące przewlekle, których rodziny są od nich zależne finansowo. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się pomyśleć, co stanie się z tymi, którzy polegają na Twoich dochodach w razie Twojej niespodziewanej śmierci?
Gdy ktoś umiera, polisa na życie pomaga jego rodzinie uniknąć trudności finansowych. Świadczenie wypłacane z ubezpieczenia na życie może zostać przeznaczone na spłacenie zobowiązań po Twoim odejściu. Polisa na życie zapewni zarówno Tobie, jak i Twojej rodzinie spokój ducha oraz tak potrzebne w trudnych chwilach bezpieczeństwo finansowe.
Stałe składki, zlecenie wypłaty świadczenia w 24 godziny (dni robocze) od zaakceptowania odszkodowania i brak badań lekarskich to tylko niektóre z korzyści oferowanych przez ubezpieczenie na życie dostępne za pośrednictwem 4LifeDirect.
Jeśli zmagasz się z cukrzycą, warto mieć polisę na życie. Skontaktuj się z zespołem 4Life Direct już dzisiaj, a z przyjemnością poprowadzimy Cię przez cały proces ubiegania się o ubezpieczenie na życie dla diabetyków.
Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.
Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.